Tavşancık köyünde film gösterimi

Tavşancık köyünde Tarık Akan’ı da anarak YOL filminin gösterimi yapıldı

Çubuk Gençlik Kültür Derneği Üyelerinin Geçen cumartesi günü düzenlediği etkinliğe Aydos Gençliği de katılım gösterdi. Aralarında bir çok Tavşancık köyü sakini ve genci bulunan etkinlik öncesinde yerel halkın yaptığı gözlemeler afiyetle tüketildi.


Tarık Akan’ın saygı, özlem ve mücadele ruhuyla anıldığı etkinlikte; yılmaz Güney’in yönetmen koltuğuna oturduğu ve Tarık Akanın başrol oynadığı “Yol” filminin gösterimi yapıldı. Cannes fim festivalinden altın palmiye ödülüyle dönmüş olan Yol filmine Tavşancık halkı ve genç izleyiciler büyük ilgi gösterdi.    Yapılan bu etkinlikten memnun olan tavşancık köyü sakinleri, bu tür etkinliklerin köylerinde daha fazla yapılmasını istediler. Çubuk Gençlik kültür derneği üyeleri ise bu etkinliklerin sadece tavşancık köyüyle kalmayıp çevre köylerde de yapmayı planladıklarını ve etkinlik planlarına  aynı hızla devam edeceklerini dile getirdiler .

Etkinliğe dair Çubuk Gençlik Kültür Derneğinin facebook sayfasından yaptığı açıklama şu şekilde :

“Köylerde film gösterimlerimize Tavşancık köyünde Tarık Akan’ı da anarak YOL filmini göstererek başladık. Bu gösterimde önayak olan aynı zamanda dernek üyemiz Utku Akyüz’e, Tavder’e ve el emeği gözlemeleri ile bizlere ziyafet veren teyzelerimize emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.